TYDZIEŃ KULINARNY

Tydzień kulinarny był doskonałą okazją dla naszych Przedszkolaków do sprawdzenia się w roli małych kucharzy – wszyscy mogli poczuć się jak prawdziwi cukiernicy i pizzerzy. Było to nie lada wyzwanie, ale dostarczyło wszystkim mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. W poniedziałek przygotowaliśmy pyszną sałatkę owocową. We wtorek wszystkie grupy przygotowały koktajle i smoothie, z wcześniej zakupionych owoców i warzyw. W środę przygotowaliśmy pyszne pasty na kanapki z avocado, jajek, białego sera. W czwartek poczuliśmy się jak mali pizzerzy – najpierw wyrabialiśmy ciasto i dodawaliśmy nasze ulubione przysmaki, a później czekaliśmy już tylko na jej skosztowanie. Tydzień zakończyliśmy słodkim przysmakiem z owocami i masą kajmakową! Najlepszą nagrodą była oczywiście możliwość zjedzenia przygotowanych przez siebie produktów. Wszak nasze Przedszkolaki, jak wszystkie dzieciaki, najbardziej na świecie uwielbiają jeść słodycze i pizzę. A już takie przygotowane własnoręcznie są najpyszniejsze!